Vaše možnosti ochrany osobných údajov

Aby sme vám zaistili tú najlepšiu skúsenosť, webové stránky spoločnosti 3M používajú súbory cookie, na základe ktorých spoločnosť analyzuje dáta o používaní, personalizuje prezeranie podľa vašich potrieb a prispôsobuje svoje reklamy tak, aby zodpovedali vašim záujmom. Ďalšie informácie o zhromažďovaní a využívaní vašich údajov spoločnosťou 3M a používaní súborov cookie na webových stránkach spoločnosti 3M nájdete v globálnych internetových zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti 3M.

Potvrdit a pokračovat

Menu Prejsť na 3MSlovensko.sk
Príbehy inovácie

Nikto nedokáže povedať, kam nás nové nápady zavedú. Prečítajte si o niekoľkých našich inováciách a ich ceste k nečakaným výsledkom.

Príbehy inovácie

Nikdo nedokáže říci kam nás nové nápady zavedou. Přečtěte si o několika našich inovacích a jejich cestě k nečekaným výsledkům.

Fall Protection

Šesť najčastejších nehôd pri práci vo výškach. Ako im môžeme predchádzať?

Pády z výšky sú jednou z častých príčin pracovných úrazov. Vo výškach pracujú najmä stavební robotníci, energetici, kominári, opravári vlakov, umývači okien, pokrývači či strojári. Za ostatné tri roky (2014-2016), celkový počet registrovaných pracovných úrazov pri práci vo výškach vzrastá z roka na rok, no našťastie počty závažných pracovných úrazov s následkom smrti či ťažkou ujmov ujmou na zdraví pri páde z výšky, klesajú.

8 dôvodov prečo sa stať dobrovoľníkom

8 dôvodov prečo sa stať dobrovoľníkom

Poznáte dôvody prečo sa stať dobrovoľníkom? nápoveda: Pomôže Vám to znížiť hladinu stresu a zlepšiť životopis. Možno budete prekvapení akú vedu dobrovoľníctvo skrýva.

Facelift pro rugbyový bar

Facelift pre ragbyový bar

Domáce ihrisko tímu Munsters, profesionálneho rugby tímu, je štadión preslávený jeho oceňovaným dizajnom a architektúrou. Avšak Guinness krčma Dug Out Bar, ktorá je vo vnútri, potrebovala výraznú zmenu, aby sa zbavila svojho unaveného dreveného vzhľadu.

Kanadský žart

Kanadský žart

Detektív Kansaskej polície Stuart Littlefield strávil posledných 20 rokov vymýšľaním kanadských žartov na svojich kolegov. Tí si na neho pri príležitosti jeho 50. narodenín pripravili pomstu a polepili mu celé jeho policajné auto viac ako 4 000 farebnými Post-it papierikmi.

Pitná voda z prasacieho hnoja

Pitná voda z prasacieho hnoja

Aj hnojovica sa dá inovatívne využiť. Výskumný technologický inštitút vie spracovať prasací odpad tak, že ho separáciou, filtráciou a sterilizáciou upraví do podoby čistej pitnej vody pre prasatá.

Obliekať sa ako ocino

Obliekať sa ako ocino

Na Brennandskej základnej škole v Clitheroe v Anglicku se deti obliekajú do svojich reflexných viest, keď je čas ísť von na charitatívny sprievod. A vďaka tomu vyzerajú veľmi podobne ako ich obľúbení dospeláci.

Svetlo, zosilnené

Svetlo, zosilnené

Hovorí sa, že tento malý kus lesklého filmu by mohol byť jedným z najreflexnejších materiálov na planéte. 3M zrkadlová fólia je vyrobená z niekoľkých stoviek vrstiev, napriek tomu je tenká ako list papiera.

Prichádza žraločia loď

Prichádza žraločia loď

Kedykoľvek sa Troy Kilfoyl vydá na vodu, tak vie, že jeho loď bude tá najoriginálnejšia zo všetkých. Troy, ktorý pracuje ako obchodný vedúci v 3M, využil príležitosť nechať si svoju loď polepiť jednou z fólií 3M. V skutočnosti to urobil už dvakrát.

Počujete to?

O štuploch do uší

Po celoživotnej láske k hudbe ostalo Brianovi Felsenovi šumenie v ušiach. Dnes sa snaží uchrániť mladých ľudí pred rovnakým osudom. Jeho parťák? Figurína, ktorá vie „počúvať“.

rozkvetla-budova

Sčítaná garáž

Je to kultové. Je to osobité. A áno, je to parkovisko. Kansas City, Missouri. Tento "knižný regál" pravidelne zastavuje prechádzajúce autá a priťahuje turistov z celého sveta.

Prohlídka na vesmírné stanici

Prehliadka na vesmírnej stanici

Keď kozmonauti pracujú a žijú na Medzinárodnej vesmírnej stanici, ako je možné ich vyšetriť na tak veľkú vzdialenosť? Stetoskop Littmann to zvládol.

Nepolapitelná krakatice

Nepolapiteľná chobotnica

150 kg chobotnica skončila ako exemplár v múzeu. Ale ako tak veľké a vzácne zviera konzervovať a vystaviť?

Největší hodnota / Nejlepší nápady

Najlepšie nápady

V 3M zamestnávame kopec nesmierne talentovaných ľudí. Keď títo ľudia dajú hlavy dokopy, vznikajú nové, neošúchané a absolútne nečakaná riešenie.

Stoupání

Stúpanie

Nanoskopické tajomstvo najľahšieho rámu na Tour de France 2013.

Čas na přemýšlení

Čas na premýšľanie

Čo by ste robili, keby ste mali prístup k laboratóriám a vedcom svetovej úrovne a takmer jeden deň v týždni by ste mohli venovať skúmaniu nového nápadu?

Vlny z oceli

Vlny z ocele

Čo pomáha kreatívnym architektom, ako je Frank Gehry, pretvoriť ťažký kov do ľahkých, voľne plávajúcich tvarov? Adhezívum zo spoločnosti 3M, ktoré umožňuje inovatívne architektúru.

Z velké dálky

Z veľkej diaľky

Vo výške cez 200 míľ nad Zemou žijú a pracujú ľudia na medzinárodnej vesmírnej stanici. V roku 2011 bol počuť tlkot ich srdca prostredníctvom nového typu stetoskopu. Zo Zeme.

Maximální teplo

Maximálne teplo

Zimné oblečenie je charakteristické tým, že nie je priliehavé. Ale čo keď jazdíte na snowboarde a potrebujete vysoko výkonné vybavenie, ktoré vám umožní dostať sa ďalej, prekročiť hranice a dosiahnuť predtým nepoznaných možností?

Inovace dýchá volně

Inovácia dýcha voľne

Či už pracujete v prostredí, kde sa neustále zametá, melie a reže, alebo strávite víkend kosením trávnika a vírením prachu, je dôležité dýchať čistý vzduch.

Věda pro pleť

Veda pre pleť

Náplasti Nexcare™ kráča míľovými krokmi v oblasti malých rezných rán. Steve Kantner, PhD, vedec vo 3M, v divízii starostlivosti o zdravie zákazníkov, vysvetľuje ako.

Design v srdci

Dizajn v srdci

3M je často pokladaná za spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a výskumom materiálov. Ale užívateľský dizajn je súčasťou aj našich inovácií. U nás v 3M dizajn ovplyvňuje inovácie a inovácie ovplyvňujú dizajn.